W celu umożliwienia użytkownikowi prostego zarządzania systemem automatyki, przeglądu i modyfikacji parametrów oraz pełnego obrazu pracy, szybkiej diagnostyki i archiwizacji danych, jesteśmy w stanie zaoferować naszym Klientom różnorodne rozwiązania bazujące na systemach wizualizacji SCADA zarówno w formie rozbudowanych aplikacji z wykorzystaniem komputera, jak również na panelach operatorskich tekstowych i graficznych.
Zastosowanie wizualizacji i nadzoru nad procesem produkcji pozwala na dalszą poprawę procesu i obniżenie kosztów. Bardzo pomocnymi mogą okazać się zarówno raporty, zarchiwizowane przebiegi mierzonych parametrów przedstawione w wygodnej formie w postaci wykresów, jak również zachowane wszystkie stany alarmowe.
System wizualizacji umożliwia rejestrację i bieżącą obserwację wszelakich parametrów odczytów analogowych oraz innych urządzeń. Wyniki pomiarów przedstawione są w postaci liczbowej, graficznej - wskaźników słupkowych, wykresów, umożliwia ponadto sygnalizację stanów alarmowych - przekroczenia wartości granicznych parametrów, nieprawidłowości działania urządzeń sterujących oraz błędów transmisji. Wszystkie ustawienia i bieżące wartości parametrów oraz komunikaty alarmowe są archiwizowane. W oparciu o dane bieżące i archiwalne generowane są raporty, które mogą być drukowane.
Co bardzo istotne, systemy wizualizacji dają możliwość rozproszonego sterowania procesem sterowania z kilku stanowisk operatorskich.
Wykonując systemy wizualizacji korzystamy głównie z poniższych programów:
- ASIX firmy ASKOM,
- WinCC firmy Siemens.
Wykorzystujemy najczęściej panele operatorskie poniższych firm:
- szeroką gamę produktów HMI firmy Siemens,
- PRO Face,
- ESA,
- inne modele wg życzeń klienta,
Podsumowując, stosowanie systemu wizualizacji umożliwia:
- czytelną wizualizację procesów technologicznych,
- wygodne i bezpieczne sterowanie procesem,
- analiza procesu w oparciu o archiwizowane pomiary za pomocą wykresów i zestawień,
- alarmowanie na bieżąco o zaistniałych nieprawidłowościach jak i przegląd stanów historycznych,
- zbieranie pomiarów z szerokiej gamy czujników i sterowników z wykorzystaniem różnych protokołów komunikacyjnych,
- praca w sieci wielu stanowisk wizualizacji powiązanych ze sobą,
- dostęp do systemu wizualizacji poprzez Internet,